Ochrana před podvody v katastru nemovitostí

Hlavní okno hlídače
  • Upozorní vás, bude-li někdo manipulovat s hlídanými nemovitostmi v katastru nemovitostí.
  • Můžete zadat až 20 libovolných nemovitostí (budov, bytů, pozemků) do hlídání.
  • Žádné poplatky za stažení a provoz. Funguje i bez registrace.
Požadavky: Windows XP SP3 až Windows 10, .NET Framework 3.5, připojení k internetu
Notifikační ikona

Funkce Hlídače katastru

Aplikace funguje obdobně jako antivirový program. Běží na pozadí a kontroluje prostřednictvím nahlížení stav v katastru nemovitostí. Po zadání hlídaných nemovitostí je hlídač připraven a hlídá nemovitosti bez nutnosti další obsluhy.

Hlídat můžete rodinné domy, byty, ateliery, garáže, zemědělské usedlosti, stavební parcely, lesy, pole a další nemovitosti. Hlídat nelze družstevní byty, neboť tyto jsou majetkem družstva a nejsou spravovány katastrem nemovitostí.

Detail nemovitosti

Zadání nemovitostí je velmi snadné, postačuje znát jejich adresu a v případě bytů ještě číslo bytové jednotky. U pozemků zadáte katastrální území a parcelní číslo včetně typu (stavební parcela / pozemková parcela). Parcely evidované v tzv. zjednodušené evidenci hlídat nelze.

Kliknutím na panel nemovitosti v přehledu hlídaných nemovitostí se otevře okno s detailními informacemi, které Hlídač aktualizuje a kontroluje v katastru nemovitostí. Zde vidíte vždy poslední staženou verzi.

Sleduje:

Okno upozornění

Jakmile je zjištěna změna některého ze sledovaných parametrů na hlídané nemovitosti, vyskočí okno s upozorněním a krátkým popiskem.

Synchronizace

Synchronizace, obecně

Hlídač katastru umožňuje synchronizaci svého nastavení (hlídané nemovitosti, upozornění) mezi více počítačů. Můžete tak používat Hlídač například na počítači v práci a na počítači doma bez nutnosti vše znovu nastavovat.

Synchronizaci zprovozníte tak, že si svůj účet zaregistrujete (menu Soubor - Synchronizace - Registrovat tento účet) zadáním své emailové adresy, na kterou vám systém okamžitě zašle heslo. Dále se s tímto heslem můžete přihlásit (menu Soubor - Synchronizace - Přihlásit) v Hlídači v ostatních počítačích, kde Hlídač používáte.

Snadno nainstalujete, kdykoliv odinstalujete

Stažení a instalace je zdarma a trvá pár sekund. Hlídač můžete kdykoliv odinstalovat pomocí Ovládacích panelů - Programy - Odinstalovat program. Hlídač katastru vám nebude instalovat žádné panely do prohlížečů, nebude měnit nastavení ani provádět žádné jiné nevyžádané operace.